Idee. MojePodworko.pl

Rozmawiałem ostatnio z kolegą na temat sukcesu Naszej Klasy. Pomysł dobry, ale z wykonaniem, podobno, trochę gorzej (powolność, bałagan w katalogu szkół). Co doprowadziło nas do wniosku, że ktoś, kto lepiej skopiuje pomysł, może łatwo Naszą Klasę pokonać. Albo zostać przez nich kupionym, bo przecież w końcu o to chodzi w tym biznesie:).

Nigdy nie byłem zwolennikiem kopiowania istniejących pomysłów. Z dużym rywalem zazwyczaj trudniej walczyć. Lepiej poszukać własnej niszy. I sprawdzić, czy ta nisza nie jest jeszcze zagospodarowana, dlatego, że jest nic nie warta :).

Dlatego zamiast kopiować pomysł Naszej Klasy, pomyślałem o MojePodworko.pl. Portalu gdzie można szukać przyjaciół z dzieciństwa, swojej ulicy i osiedla.

Grupa docelowa taka sama jak Nasza Klasa. Tylko podstawowa funkcjonalność każdego social networking (wyszukiwanie lasek zwane wyszukiwaniem znajomych, dodawanie i przeglądanie zdjęć, import znajomych, powiadomienia o wszelkich zmianach, profile).

Hasłem reklamowym na początek mogłoby być ,,Sprawdź w kogo rzucał kamieniami Jarosław Kaczyński”. I już cała Polska będzie wiedziała, że taki portal istnieje :).

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 3 to “Idee. MojePodworko.pl”

  1. cuprum Says:

    Warto by zadbać o bazę użytkowników, kopiując lub bardziej pośrednio pozwolić użytkownikom skopiować swoich znajomych w promieniu do ‚6’ znajomych, znajomych .., znajomych, czyli nie tylko jego bezpośrednią listę, ale podgraf o średnicy ‚6’ z tym użytkownikiem w środku. Nie powinno być nic w tym nieetycznego, skoro sama nk zachęca do kopiowania list z komunikatorów, które to listy mają tę słabość, że są to grafy o promieniu ‚1’.

  2. Idee. MojePodworko.pl - pół roku później « O programowaniu i nie tylko… Says:

    […] Idee. MojePodworko.pl – pół roku później W listopadzie pisałem o pomyśle podobnym do N-K — MojePodworko.pl. […]

  3. magda Says:

    Dobry pomysł. Tylko gdzie ten portal ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: