Idee. Del.icio.us dla obrazków

Wszyscy znają serwis Del.icio.us. Pozwala on, między innymi, na dodawanie zakładek (adresów stron WWW) oraz ich opisywanie słowami kluczowymi — tzw. tagami.

Oprócz gromadzenia w jednym miejscu własnych zakładek, o sukcesie Del.icio.us zdecydowała, między innymi, możliwość przeglądania zakładek innych użytkowników oznaczonych wybranym słowem kluczowym — także prosty interfejs użytkownika i rozbudowane narzędzia do zarządzania zakładkami, ale to temat na inną opowieść.

W powodów zawodowych szukałem ostatnio, serwisu o zasadzie działania Del.icio.us, który umożliwiałby w łatwy sposób gromadzić, katalogować i przeszukiwać zdjęcia znalezione w sieci.

Jedyne co znalazłem to serwis Pixrat.com, ale byłem zawiedziony i interfejsem użytkownika i zawartością. Niby jest jeszcze Google Images, ale to nie jest jest to, co oferuje Del.icio.us — łatwe szukanie, co inni użytkownicy znaleźli na ten temat (oznaczyli tym samym słowem kluczowym co ja), co im się z tym słowem kluczowym kojarzy i co jeszcze znaleźli w sieci ciekawego (bo skoro katalogują podobne treści, to pewnie mają podobne zainteresowania).

Czekam z niecierpliwością na serwis, który pozwoli mi łatwe (jak Del.icio.us) na dodanie (i otagowanie) adresu znalezionego w sieci zdjęcia do zakładek. Serwis taki powinien udostępniać wtyczki do popularnych przeglądarek (jak Del.icio.us), pozwalające na dodawanie zdjęć z poziomu przeglądarki i łatwe wyszukiwanie zdjęć oznaczonych wybranym tagiem (jak Flickr).

A może taki serwis już istnieje? Bo wciąż nie mogę uwierzyć, że w dobie Web 2.0 i serwisów takich jak Del.icio.us, YouTube czy Flickr, oraz ich dziesiątek kopii nie ma czegoś takiego…

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: