XIII Liceum znów na czele. Spóźnione, ale szczere gratulacje

Jestem absolwentem XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Dlatego, szczególnie, cieszy mnie, zdobyte po raz kolejny, pierwsze miejsce 13 w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej.

Czytam różne (zazwyczaj niepochlebne) opinie na temat 13. Szkoła ma dobre wyniki nie tylko w rankingu (to tylko ranking), ale także w zdawalności matur oraz liczbie absolwentów, którzy dostali się na tzw. prestiżowe kierunki (zazwyczaj okolice matematyki i informatyki na UW, ale nie tylko).

Moja opinia jest taka — szkoła jest dobra, nie dlatego, że jest ,,kuźnią” zmuszającą uczniów do ,,wyścigu szczurów”, tylko dlatego, że każdy, kto chce pracować, ma ku temu okazję i możliwości. A duża populacja takich osób w 13 tylko to ułatwia i czyni naukę niezwykle efektywną (to tak jak z pracą w Google 🙂 — można się uczyć od najlepszych).
Wiem, bo chodziłem do 13, do tak zwanej ,,dobrej” klasy (podobno jednej z najlepszych). Było u nas parę (może nawet dwie pary?) kujonów, ale nie mieli oni jakiś szczególnych osiągnięć. Reszcie na ocenach nie zależało, więc uczyła się, tego co chciała i ile chciała (poza niemieckim, trzeba przyznać) — nikt nam w tym nie przeszkadzał i dlatego, zapewne, wielu z moich koleżanek i kolegów odniosło sukcesy, nie tylko w olimpiadach przedmiotowych, ale także później, w dorosłym życiu.

W dużym stopniu zawdzięczamy to 13. A na pewno nie dlatego, że ktoś z nas brał udział w tzw. ,,wyścigu szczurów”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: